Z optymizmem przed nowym sezonem

• autor: skawap, 2011-08-01 18:55

Wkrótce nowy sezon . O tym jaki on będzie dla naszych zespołów pokaże przyszłość , jednak postawa zawodników drużyny seniorów w okresie przygotowawczym napawa optymizmem .Takiej mobilizacji i prawie 90 % frekwencji na treningach od wielu lat w Podolszu nie było .Zawodnicy odpowiedzieli tym samym na wezwanie i działania motywacyjne  Zarządu . Kilka ciężkich treningów zaserwowanych przez trenera Jurkiewicza  podładowało naszym akumulatory  i w efekcie rozbili w dwóch sparingach wyżej notowanych rywali .  4-0 w „ Wisłą „ Jankowice  to najniższy wymiar kary dla beniaminka chrzanowskiej A-klasy bo przy lepszej skuteczności mogła być dwucyfrówka . Podobnie nasi zagrali ze spadkowiczem z VI ligi „ Zrywem „ Żarki  demolując rywala 8-1 .

Mecze te pokazały ,że dużym wzmocnieniem będzie powrót do bramki  „ Skawy „ Łukasza Woźniaka , który był ostatnio czołowym golkiperem wojewódzkiej ligi juniorów starszych  w barwach oświęcimskiej „ Unii „ .Niewykluczony  jest także powrót do Podolsza innego wychowanka i czołowego zawodnika juniorów „ Unii „ Damiana Bartuli . Do gry w Podolszu przymierzany jest także kuzyn  Łukasza Patryk Woźniak ostatnio grający w Gierałtowicach . Po kontuzjach wracają Tomek Subel  i Krzysiek Chłopek . Treningi podjął  także rutynowany Wiesiek Żmuda  , b. zawodnik „ Zatorzanki „ i „ Przeciszovii „ . Nikt nie zgłosił chęci odejścia tak ,że rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce będzie bardzo ciekawa a nadzieje zweryfikuje boisko i rywale .

Ten optymizm zakłóca jednak rezygnacja trenera Kazimierza Jurkiewicza , który po kilkunastu latach postanowił rozstać się na progu nowego sezonu -  z przyczyn osobistych - z naszym klubem .  Szanując jego decyzję należy podkreślić ogromne zasługi Kazia dla naszego klubu  . Drzwi „ Skawy „ są dla niego zawsze otwarte !

Zarząd podjął już działania w celu pozyskania nowego trenera dla wszystkich naszych drużyn . Treningi odbywać się będą nadal we wtorki i czwartki od g. 18.00 / juniorzy z seniorami / , od połowy sierpnia na godzinę  przed tymi treningami będą zajęcia  trampkarzy i grupy naborowej / kandydaci do gry w trampkarzach mogą wtedy pokazać się trenerowi / . Młodzi powinni brać przykład z obecnego podejścia do  treningów  seniorów naszego klubu  .

W sobotę 06 sierpnia o g. 17.00 w Podolszu zagramy z LKS Bobrek w I rundzie Pucharu Polski a w kolejną  sobotę 13 sierpnia o 17.00 / przed planowanym dwudniowym festynem/ zagramy u siebie w pierwszej kolejce B-klasy ze spadkowiczem z Piotrowic . W drugiej kolejce czeka nas wyjazd na derby do Palczowic .

Trampkarze i juniorzy startują w swojej lidze  w sobotę 27 sierpnia  . Na naszym boisku rozgrywać będą mecze w I lidze juniorzy starsi „ Przeciszovii „ .

Chętni do aktualizowania tej strony proszeni są o kontakt z Zarządem klubu .

autor: skawap 2011-08-03 07:55:12

Profil skawap w Futbolowo Nowym trenerem został Krzysztof Chłopek z Libiąża . Załatwiono transfery definitywne Grzegorza Noworyty z " Grodu " Grodzisko i Patryka Woźniaka z " Pogórza" Gierałtowice .Powodzenia w " Skawie " Podolsze !

autor: anyone 2011-08-10 21:46:35

Profil anyone w Futbolowo Podolsze 6- 1 Gorzów

autor: anyone 2011-08-10 21:47:13

Profil anyone w Futbolowo czekamy na relacje z meczu