PATRON MEDIALNY

Aktualności

Derby – akcja po akcji

• autor: skawap, 2011-08-22 08:17

2’ – po rogu Artur Serwatka minimalnie z głowy nad bramką gospodarzy

11’-  z wolnego Piotrek Śledziński zagrywa na lewą stronę do Wojtka Kosowskiego a ten podaje wzdłuż bramki ,gdzie  Rafał Szkółka z kilku metrów dopełnia formalności , 0-1

12’ – tym razem Szkółka popisuje się dobrym podaniem do Kosowskiego ale ten strzela niecelnie

17’- gospodarze maja rzut rożny .Dobra centra kapitana Palczowic Mateusza Dzidka  i minimalnie niecelny strzał głową Konrada Branii

18’ – szybka odpowiedź Skawy . Maciek Szczyżyca z boku dogrywa do Śledzińskiego ale ten z 5 m przenosi nad bramką Woźniaka / kuzyn naszego bramkarza Łukasza Woźniaka /

22’ – Grzesiek Noworyta przedziera się z prawej strony ale jego strzał jest niecelny

23’- piękne podanie Śledzińskiego do Szkółki pomiędzy obrońców ale ten minimalnie niecelnie

26’ – dobre podanie z boku Noworyty ale Śledziński  z 8 m ponownie ponad bramką

30’- piekna akcja naszej drużyny .Kosowski dobrze podaje na lewą strone do Szczyżycy a ten w swoim stylu wyprzedza obrońców i podaje wzdłuż bramki do Szkółki , który strzela nie do obrony . 0-2

31’ – dobra akcja Szczyżycy ale Śledziński , który ponownie znajduje się we właściwym miejscu w polu karnym rywali  ponownie strzela ponad bramką

34’ –dobre zagranie Kosowskiego do Szczyżycy i minimalnie niecelny strzał naszego kapitana

40’- świetne prostopadłe podanie Serwatki do wychodzącego za obrońców Szczyżycy i ten w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi gospodarzy . 0-3

41’- Szkółka sam na sam z Woźniakiem ale ten dobrze broni

45’ – kolejna piękna akcja zespołowa naszej drużyny .Świetne podanie  Śledzińskiego do Szczyżycy , który zagrywa do Szkółki i ten strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu  i już piątą w tym sezonie . 0-4 do przerwy .

46’ – dobre podanie ze środka Śledzińskiego w pole karne rywali nie wykorzystują kolejno Szczyżyca i Kosowski

54’ – Śledziński kiwie  czterech zawodników Placzowic i z 14 m popisuje się świetnym strzałem nie dając szans bramkarzowi  rywali . 0-5

55’ – Szkółka rewanżuje się dobrym podaniem do Szczyżycy ale ten nie trafia w bramkę z kilku metrów

63’ – zryw gospodarzy i chwila bałaganu w naszej obronie , napastnik Palczowic nie trafia jednak w światło bramki

65’ – Szczyżyca w dynamicznej akcji z 16 m strzela niecelnie

67’ – ładna wymiana podań pomiędzy wprowadzonymi Ciemierami . Tata Marek kończy akcję syna Krzyska strzałem który Woźniak z trudem wybija na róg

76’ – aktywny Ciemiera –senior zalicza asystę podając do Tomka Subla ,który strzela z 7 m nie do obrony . 0-6

80’- Łukasz Woźniak pierwszy i jedyny raz w tym meczu zmuszony został do interwencji po strzale rywala z 14 m . Popisuje się widowiskową paradą za co otrzymuje oklaski .

84’ – Marek Ciemiera z wolnego na 18 m ponad bramką

87’ – zamieszanie pod naszą bramka po rzucie rożnym ale gospodarze nie kończą akcji strzałem

88’ – Szczyżyca sam na sam z bramkarzem Palczowic ale z szacunkiem na najstarszego na boisku Ciemiery zagrywa do niego . Niestety naszemu zasłużonemu zawodnikowi nie udaje się wykorzystać  dogodnej sytuacji bramkowej .

89’ – Szczyżyca wychodzi sam na sam z Woźniakiem ale ten broni , po chwili broni też strzał Maćka z wolnego .

90’ – koniec meczu , wynik 0-6 , gromkie oklaski licznie zebranych kibiców z Podolsza .

Nie byłoby tego wyniku gdyby nie dobra gra w defensywie naszej drużyny .Nie pozwalali rywalowi na wiele obrońcy : Mateusz Jargus , Artur Nykiel i Piotrek Krzemień . Środek pola opanowali natomiast Artur Serwatka i Tomek Bartula .W tej sytuacji reszta w/w zawodników mogła więcej zaangażować się w akcje ofensywne czego efektem jest wysoka wygrana .

Zespołowi Palczowic życzymy powodzenia w kolejnych meczach . Potrzeba mobilizacji ze strony zawodników bo przecież to nie zarząd czy prezes wychodzi na murawę .Trzeba przetrzymać kryzys  i iść do przodu a nie rezygnować .Wiele zależy od najstarszych zawodników , którzy mogą dać przykład młodszym .Myśmy też przeżywali trudną sytuacje kadrową i nie wstydziłem się jako zaawansowany oldboj siąść na ławce rezerwowych a nawet wejść na boisko dla dobra drużyny i klubu . Mam nadzieję ,że nasi sąsiedzi zza rzeki  szybko opanują emocje i łatwo skóry nie sprzedadzą w kolejnych meczach !