PATRON MEDIALNY

Aktualności

Soła lepsza od Skawy..

• autor: kopek92, 2009-04-26 21:54
W 14 kolejce oświęcimskiej klasy B nasza drużyna przegrała 1:3 z Sołą Łęki. To spotkanie było zapowiadane jako jeden z ciekawszych pojedynków w tej kolejce...
Mecz zaczęliśmy fatalnie. Już w 2 minucie spotkania przegrywaliśmy 0:1. Błędy w kryciu na naszej prawej flance spowodowały, że zawodnik gospodarzy dokładnie wrzucił piłkę na około 11 metr naszego pola karnego. Tam znalazł się nie obstawiony napastnik i ładnym strzałem pokonał Tomka Hrubego. Gra stała się jeszcze bardziej szarpana i nerwowa. W 13 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z około 20 metrów. Mocny, płaski strzał obok muru nieco zaskoczył naszego bramkarza. Przed wpadnięciem do siatki piłka niefortunnie skozłowała. Trochę oszołomieni nasi zawodnicy zaczęli atakować. Dobre sytuacje były jednak seryjnie marnowane. Skawa dopięła swego w 41 minucie. Na prawym skrzydle urwał się Rafał Szkółka i dośrodkował piłkę idealnie na nadbiegającego Maćka Szczyżycę, który w dość szczęśliwy sposób skierował ją do bramki gospodarzy. Wynik do przerwy: 1:2 dla Soły.

II połowa spotkania to dalsze dążenie do wyrównania. Skawa odkryła się, atakując większymi środkami. Przyniosło to jednak odwrotny skutek. Szybka kontra gospodarzy w 61 minucie rozwiała wątpliwości. Prostopadła piłka przeszła całą defensywę i dotarła do napastnika, który nie miał większych problemów z wpakowaniem jej do siatki. Przez dość "aptekarskie" decyzje sędziego gra nie była płynna i tempo spadło. W ostatnich fragmentach spotkania ładny strzał z wolnego Szkółki wybił obrońca stojący przy słupku bramki. Sytuacji "sam na sam" z bramkarzem nie wykorzystał też Marek Ciemiera, któremu nie udało się "lobowanie". Pożądanego efektu nie przyniosła też główka Tomasza Piegzy po dośrodkowaniu z kornera.

Skawa miała przewagę w rozgrywaniu akcji, ale brakowało skuteczności pod bramką. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy mecz jeszcze bardziej zmotywuje naszych zawodników do walki w następnej kolejce, kiedy to zmierzymy się na własnym stadionie z ostatnim w tabeli, Sygnałem Włosienica.

Końcowy wynik: Soła Łęki 3 : 1 LKS Skawa Podolsze

Składy:

Skawa Podolsze: Hruby - Chachuła, Jurkiewicz, Bartula, Piegza - Wajda (70' Kosowski), Szkółka, Kluska, Drzyżdżyk (60' Adamski) - K. Ciemiera (46' M. Ciemiera), Szczyżyca (80' Czopek)

Soła Łęki: Jasiński - Jakubiec, Rusek, Dusik, Majda - Lekki, K.Hałat, M.Hałat, Kut - Wójcik, M.Kozieł (A. Urbańczyk) (wg. solaleki.cba.pl)