PO OUTSIDERZE Z LIDEREM !

• autor: skawap, 2012-04-18 19:11

Tak się złożyło ,że w dwóch kolejnych meczach nasza drużyna seniorów mierzy się z drużynami z krańców ligowej tabeli . Po bezproblemowym zwycięstwie w derbach z ostatnimi Palczowicami , przyjdzie nam zagrać w meczu na szczycie z liderem  w Brzeszczach . Jedziemy tam z optymizmem bo naszych zawodników stać na wiele a nasza ekipa nie ma nic do stracenia .Na trybunach z pewnością pojawi się wielu kibiców obu drużyn a pseudokibice miejmy nadzieję pozostaną  w domu . Szanując piłkarskie tradycje Górnika i jego A-klasowe aspiracje - niech o tym kto jest w tej chwili lepszy zdecyduje postawa zawodników  podczas zawodów !

Mecz z Palczowicami rozpoczął się od zdecydowanych ataków Skawy która w 6' meczu prowadziła 2-0 po strzałach grającego trenera Krzysztofa Chłopka i Piotrka Śledzińskiego .  Po kilkudziesieciu minutach nasz impet osłabł  a rywale wykorzystali w 30' nieporozumienie naszych obrońców i bramkarza  pakując piłkę z 5m do bramki  .W 40' po kilku niecelnych próbach trafił na 3-1 Maciek Szczyżyca . Także druga połowa przebiegała pod dyktando Podolsza ale nie wykorzystaliśmy kilku wyśmienitych okazji . Na 4-1 podwyższył ponownie Chłopek . Przypomnijmy ,że jesienią wygraliśmy na wyjeździe 5-0 .

Ciekawostką jest ,że w meczu rywalizowało trzech najbliższych kuzynów , w tym dwóch na bramkach . Łukasz / bramkarz /  i Patryk  grający w Skawie to synowie braci - bliźniaków Pawła i Piotra . Starszy od nich  bramkarz i kapitan Palczy , Michał to syn Andrzeja .Kilka razy obronił strzały Patryka . Rywalizacja kuzynów dodawała smaczku temu derbowemu spotkaniu a wynik mówi kto w tej piłkarskiej rodzinie jest ponownie " pany " .

Inauguracja sezonu w Podolszu wypadła więc zadowalająco . Kibice mogli także zobaczyć nowe elementy infrastruktury boiskowej . W ostatnich dniach wyłożono kostką boksy dla zawodników rezerwowych  i zakończono montaż piłkochwytów na których pojawiły się też reklamy firm przyjaznych klubowi , w szczególności " ADAMEXU " którego właściciel Adam Kosowski był darczyńcą zużytych na te inwestycje materiałów .W montażu pomagali też jego pracownicy . Dużej pomocy udzielił  Marcin Baran właściciel  firmy " MARTIN "  ze swoimi współpracownikami .Wiele prac wykonali też członkowie zarządu , nowy gospodarz Józef Wędrzyk oraz sympatyk Mariusz Ciemiera .Wykonano i postawiono także nowa ławkę nad Skawą . Wszystkim osobom które pomagają klubowi serdecznie dziękuję !

Mecz w Brzeszczach w sobotę o g. 16.00 . Namawiam także do kibicowania naszym trampkarzom i juniorom którzy również w sobotę odpowiednio o g. 10.00 i 11.30 grają w Podolszu z Bulowicami !

autor: ~Kibic 2012-04-18 20:33:42

avatar Na jasień pokonaliśmy Palczowice 6:0, a nie 5:0. Po drugie dlaczego komentarze przechodzą do moderacji, a poźńiej dopiero na stronie ? Zróbcie tak jak jest na innych stronach m.in. na stronie Brzeszcz, że komentarze od razu są dodawane, będzie więcej wejść itp. Brzeszcze mówią, że wygrają z nami, ale ja liczę w moc Podolsza !

autor: ~Kibic 2012-04-18 20:38:56

avatar Co z Rafałem Szkółką ?

autor: ~;p 2012-04-19 15:05:49

avatar Kiedy jest trening ?

autor: ~trening 2012-04-19 19:56:23

avatar Jest jutro o 17 dla trampkarzy, później mają juniorzy