PATRON MEDIALNY

Aktualności

Po derbach , DERBY !

• autor: skawap, 2013-08-23 12:22

Pierwszy raz w historii nasza drużyna rozgrywa derby pod derbach . W ostatnim spotkaniu w II rundzie PP przegraliśmy z Zatorzanką 0-1/ 0-1/ . I połowa byla słaba w wykonaniu obu drużyn chociaż trochę więcej z gry mieli goście .Po dobrze rozegramy rzucie wolnym zdobyli gola . Chwilę wcześniej piłka po strzale Krzyśka Kosowskiego trafiła w spojenie słupka z porzeczką . W drugiej połowie z czasem nasza drużyna przejęła inicjatywę i uparcie dążyła do wyrównania . Niestety z 6-7 doskonałych sytuacji  nie udało się naszym wykorzystać żadnej . Goście 2-3 krotnie  skontrowali ale świetnie na bramce zachował się Artur Serwatka , nasz nominalny obrońca który bronił  bramki wobec nieobecności naszych golkiperów . Naszym najlepszym zawodnikiem w tym meczu był Rafał Szkółka , który jak przystało na kapitana zespołu walczył na całej szerokości i długości boiska . W meczu tym poważnej kontuzji kolana eliminującej  z gry w rundzie jesiennej doznał nasz nowy nabytek Krzysiek Miętka z Łowiczek  . Zawodnik ten miał ostatnio przerwę w graniu a wcześniej reprezentował Gieraltowice . Dobrze prezentował się w sparingach i trener  Szewczyk wiązał z nim duże nadzieje . Życzymy mu powrotu do zdrowia !

W meczu z Zatorem  zagrał już pozyskany definitywnie ze Strumienia Polanka Wlk. Wiktor Kluska , który jest mieszkańcem Podolsza . Nie mogli zagrać jeszcze z przyczyn obiektywnych dwa inni mieszkańcy naszej miejscowości : Sebastian Szewczyk , który wrócił do nas z V ligowej Unii Oświęcim i Michał Woźniak bramkarz pozyskany z Palczowic . W drużynie naszej zagrają też Grzesiek Wądrzyk  z Łowiczek oraz Damian Bartula i Wojtek Kosowski - nasi wychowankowie powracający z innych klubów . Z wszystkimi nowymi zawodnikami wiążemy duże nadzieje jednak muszą się zgrać ze " starą gwardią " która nadal stanowi podstawę zespolu .

W najbliższą niedzielę czekają nas kolejne derby , tym razem już ligowe z Palczowicami .Jak zwykle należy oczekiwać nieustępliwej postawy rywala zza Skawy , który - szczególnie na początku rozgrywek- jest groźny , tym bardziej że dokonał kilku transferów wzmacniając skład w polu .

Rozgrywki zainaugurowała nasza młodzież . Trampkarze przegrali 1-6 a juniorzy wygrali 5-0 z Iskrą Brzezinka . Wbrew obawom juniorzy mają kadrę w ilości 15 zawodników i należy mieć nadzieję ,że postarają się o kolejne niespodzianki . W meczu z Brzezinką bramki zdobyli  ;po dwie Szymon Zieliński i Daniel Mika / udany come back / oraz Krystian Szczygiel - zawodnik pozyskany z Grodziska , wiele serca do gry włożył nowy kapitan drużyny Bartek Biernat , który sprawiał najwięcej kłopotow zawodnikom gości . Trampkarze w tym meczu mieli problem z zebraniem składu bo są jeszcze wakacje . Należy ich pochwalic jednak za wczesniejszy sukces w rozgrywkach " Wakacje z Piłką Nożną " dla zawodników rocznika 2000 i młodszych . Wygrali turniej gminny na Orliku  pokonując w bezpośrednich meczach  Zator i Palczowice . Na turnieju powiatowym w Osieku zajęli trzecie miejsce .