PATRON MEDIALNY

Aktualności

Drugie zwycięstwo

• autor: skawap, 2014-04-27 18:27

Nasza drużyna pewnie pokonała Głębowice  3-1 /0-0/,  chociaż rywale do przerwy dobrze się bronili a podolszanie nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji . Pomimo trzech puszczonych goli najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz gości  Marcin Wandor grający z  większość meczu kontuzją  , który kilka razy bronił skutecznie w sytuacjach sam na sam z naszymi graczami . Jego postawę docenili nasi kibice nie szczędząc pochwał po meczu .

Skawa od pierwszych minut natarła i zepchnęła do obrony gości . Bramki jednak nie padały i oglądający mecz sympatycy naszej drużyny  obawiali się ,że może się to zemścić jak kilka razy w rundzie jesiennej .Kilkanaście  minut przed końcem I połowy  nasz impet ustał a goście kilka razy zaatakowali  ale nie sprawili większych kłopotów Tomkowi Hruby, jeden ze strzałów musnął poprzeczkę. W 50 ' w zamieszaniu w polu karnym rywali Maciek Szczyżyca otrzymał krótkie podanie od Damiana Banaszaka i strzelił pierwszego gola . Nasi zaczęli grać jeszcze lepiej i stwarzali ponownie sytuacje bramkowe ale nie mogli pokonać Wandora . Wreszcie w 63' Szczyca dograł z boku Banaszakowi , który strzelił nie do obrony przy czym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki . Prowadząc 2-0 nasi dalej atakowali , dobrze z dystansu strzelił Rafał Szkółka ale trafił w poprzeczkę .W 80' Szkółka otrzymał świetne podanie od Krzyśka Bobika ,który w swoim stylu przedarł się prawa stroną .Nasz kapitan nie dał szans bramkarzowi Głębowic strzelając z 10 m w dolny róg bramki . Notę za styl w tym meczu naszej drużynie obniżyło kilka ostatnich minut , gdzie podolszanie  otrzymali niepotrzebne żółte kartki ,ponadto nonszalanckie zagranie /kiwanie w naszym polu karnym/ jednego z obrońców skończyło się stratą piłki i honorowym golem gości .

W kolejnym meczu w niedzielę o 17.00 zagramy na Zaborzu .Jesienią przegraliśmy z nimi u siebie 2-3 w dyskusyjnych okolicznościach . Mamy nadzieję ,że uda się nam rewanż . Rywal jednak jest silniejszy niż Palczowice i Głębowice .

Warto też wspomnieć o niespodziance w Broszkowicach , gdzie gospodarze , niedawny lider , przegrały z 2-3 z Palczowicami .Nasi sąsiedzi zza Skawy szybko  podnieśli się / i bardzo dobrze / z kolan po klęsce w derbach i na pewno jeszcze w tym sezonie sprawią podobne niespodzianki .