Co przyniesie runda wiosenna ?

• autor: skawap, 2015-04-10 14:06

Z wielkimi nadziejami do rundy rewanżowej przystępuje nasza drużyna seniorów a celem jest awans do kl. A  . Czeka nas trudne zadanie bo bo zasada " bij lidera " jest powszechna w sporcie . Mamy wyjazdy do czołowych drużyn a jak wiadomo gospodarzom ściany nawet pomagają . Ze strony sportowej zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek a pewne kłopoty kadrowe wynikające z kontuzji i innych spraw są sukcesywnie likwidowane . W naszej lidze podobnie jak w rundzie jesiennej może być wiele niespodzianek bo praktycznie każdy może wygrać z każdym . W niektórych drużynach odnotowano spore zmiany kadrowe a wyniki sparingów nie są jednoznacznym wskazaniem siły zespołu . Nas cieszy powrót do gry po kontuzjach  Michała Woźniaka i Rafała Szkółki oraz Damiana Bartuli , przyjście Sławka Przystała . Zawodnicy ci zastąpią osoby które mają obecnie problemy z trenowaniem i graniem , kręgosłup drużyny jest bardzo stabilny . Liczymy także na wsparcie w niektórych meczach zawodników z zagranicy czyli Pawła Kowalika i Kuby Fliśnika oraz Łukasza Woźniaka .

Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy od turnieju halowego w Spytkowicach z udziałem ośmiu drużyn , gdzie nasz zespół zajął trzecie miejsce . Sparingi rozpoczęliśmy od zwycięstwa 6-4 w Okleśnej , potem był  5-dniowy obóz przygotowawczy w Jaworzynce . Kolejne sparingi " z Chrząstowicamni 8-3 , Regulicami 2-2 , Polanką 3-2 , Libiążem II 2-2 , Bobrkiem 3-5 i Brzezinką 3-3 .Mało trenowaliśmy na sali a przede wszystkim na Orliku . Na gminnym turnieju na Orliku zajęliśmy 2. miejsce po porażce z Zatorem 0-1 i wygranych z Palczowicami 4-2 i Grodziskiem 3-2 , jednak jako jedyni z w/w drużyn  w przeddzień tych zawodów graliśmy sparing który dał się zawodnikom we znaki . W sparingach nasi zawodnicy prezentowali się dobrze ,  szczególnie z drużynami z kl. A. , gdzie dopiero zmiany w drugich połowach meczów  powodowały lekki bałagan i skutkowały utrata goli .

Kadra zespołu :

bramkarze : Michał Woźniak , Łukasz Woźniak , Tomasz Hruby , Krystian Szczygieł / junior  / ,

obrońcy : Artur Nykiel  , Artur Serwatka , Robert Kluska , Wiktor Kluska , Tomasz Szczerbik , Grzegorz Noworyta ,

pomocnicy i napastnicy : Tomasz Bartula ,  Damian Bartula , Rafał Szkółka , Damian Banaszak , Krzysztof Kosowski , Wojciech Kosowski , Maciej Szczyżyca , Mateusz Żmuda , Krzysztof Bobik , Paweł Kowalik , Sławomir Przystał , Jakub Fliśnik , Krzysztof Ciemiera , Piotr Górny / j / ,Konrad Wiecheć / j / .

trener ; Sebastian Szewczyk

kierownik drużyny : Andrzej Czekański