PATRON MEDIALNY

Aktualności

Malec pokonany !

• autor: skawap, 2015-08-30 08:27

Wygrana z Malcem 2-1 / do przerwy  2-1 / - trochę szczęśliwa - to trzeci kolejny zwycięski mecz w kl. A . Przystępowaliśmy do niego z dużymi obawami bo sytuacja kadrowa w porównaniu do dwóch pierwszych meczów nagle się zmieniła . Nie mógł zagrać z różnych powodów żaden z naszych trzech bramkarzy , stoper Wiktor Kluska / bawił się na  weselu / i rozgrywający Damian Bartula / jest  już po rekonstrukcji więzadeł ale na łóżku w szpitalu w Piekarach /  . Dodajmy ,że kontuzjowani są także  Grzesiek Noworyta i Krzysiek Bobik . W tej sytuacji " pod broń " na bramkę  został powołany Tomek Hruby , który ostatni mecz rozegrał rok temu i nie miał kontaktu z piłką . Potencjał sportowy  Tomka jest jednak ogromny i to on w tym meczu był naszym najlepszym zawodnikiem  .

Podolszanie źle weszli w mecz . W 3 ' goście objęli prowadzenie gdy  przy biernej postawie naszych zawodnik gości oddał zaskakujący strzał z powietrza z 18 m tuż przy słupku . 0-1 .  Kilka minut potem z bliska w idealnej sytuacji  przestrzelił głową jeden z naszych a potem w dużym zamieszaniu w polu bramkowym gości ,  nikt z naszych nie potrafił strzelić do siatki . W 15 ' napastnik Malca wyszedł sam na sam z Hrubym ale nasz bramkarz okazał się lepszy .  Przez kilkadziesiąt minut  gra była wyrównana a walka  toczyła się w środku boiska . W 40 ' dobre podanie  od Maćka Szczyżycy otrzymał Mateusz Żmuda , który  uderzył mocno z pola karnego na bramkę gości w lewy dolny róg  . Bramkarz rywali sparował strzał ale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki . Gola zapisujemy w annałach klubu Mateuszowi . 1-1 . Nasi poszli za ciosem w końcówce I połowy i na 2 minuty przed jej końcem Robert Kluska daleko rzucił z autu w pole karne , gdzie piłkę otrzymał Rafał Zemła i z 12 m uderzył w lewy róg bramki . 2-1 . Już w 46 ' mogliśmy prowadzić 3-1 gdy nasz środkowy pomocnik  Krzysiek Kosowski idealnie w tempo  wyszedł za  plecy obrońców po podaniu z głębi pola  i lobował  wysuniętego golkipera malczan , który jednak czubkami palców zdołał zmienić lot piłki . Kolejne kilkanaście minut to walka bez sytuacji bramkowych .W 61 ' i 70 ' znów pokazał się bramkarz gości broniąc strzały Zemły i Szczyżycy . W 71 '  strzał z 5 m obronił nasz bramkarz , poszła kontra ze Żmudą w głównej roli , który wpadł w pole karne rywala gdzie został powalony na ziemię . Karny to jednak jeszcze nie gol . Przy braku  etatowego egzekutora karnych D. Bartuli ,  jego rolę przejął inny nasz zawodnik . Niestety strzał z 11 m nie był najlepszy i został obroniony  , goście dostali animuszu zagrażając  w ostatnim kwadransie kilka razy naszej bramce , gdzie jednak niezawodny był Hruby . Nasze akcje pod bramką gości  były mniej groźne , stąd ostatni gwizdek sędziego / sędzia przedłużył mecz aż o 7 minut / przyjęliśmy z ulgą i radością . Sztuka jednak wygrać taki mecz , gdzie jest " pod górkę " .  Zawodnikom Skawy i ich trenerowi Sebastianowi Szewczykowi gratulujemy kolejnych trzech punktów . W najbliższą  sobotę wyjazd do Brzezinki , mecz o 17.00 .

Skład : Hruby - Szczerbik , Serwatka , Banaszak ,R. Kluska - Zemła , T. Bartula . K. Kosowski, Szczyżyca - Szkółka , Żmuda oraz Czopek , W. Kosowski i Przystał .