Wygrana w Spytkowicach

• autor: skawap, 2016-03-20 19:19

W czwartym sparingu zagraliśmy z czołową drużyną wadowickiej A klasy Astrą Spytkowice . Gospodarze mają boisko ze świetną murawą  i przy słonecznej ale chłodnej pogodzie , warunki do gry były idealne .  Nasz trener Andrzej Balon miał okazję spotkać swoich niedawnych podopiecznych a Rafał Zemła swoich kolegów z b. drużyny . .

Gospodarze przez  prawie 30 minut dominowali na boisku ale strzelili tylko jednego gola po ładnym strzale zza pola karnego. Z czasem gra stała sie wyrównana czego efektem był gol remisowy . Lewym skrzydłem przebił się Mateusz Żmuda i zagrał mocno wzłuż bramki . Absorbowany przez Krzyśka Bobika obrońca Astry wpakował piłkę do własnej bramki . W drugiej części  spotkanie było wyrównane a nawet nasi mieli więcej czystych  sytuacji bramkowych ale ich nie wykorzystali  . Zwycięskiego gola na 2-1 ,  zdobył ładnym strzałem z 17 m Krzysiek Kosowski . W meczu tym na bramce stał Artur Serwatka i radził sobie doskonale .Szkoda ,że nie zagrało w tym sparingu kilku kontuzjowanych naszych zawodników a skład wyjściowy wyglądał następująco : Serwatka - Zemła , Kluska W. , Banaszak ,Nykiel- Bobik, Bartula T. , Kosowski K. , Wiecheć- Szkółka , Żmuda , po przerwie zagrali też Górny i Kosowksi W. .

W niedzielę natomiast Skawa zagrała w turnieju gminnym seniorów na Orliku o Puchar Burmistrza . Mecz w Spytkowicach dał się naszym solidnie we znaki i długo rozkręcali się w turnieju . W meczu z Grodziskiem nie potrafili sobie poradzić z defensywną grą przeciwnika a błędy indywidualne w tyłach spowodowały ,że przegraliśmy mecz 0-2 . W kolejnym meczu z Palczowicami gdy wygrywaliśmy 3-1 wkradła się nonszalancja pod bramką rywala  ,potem  niepotrzebny karny na 3-2   i palczowianie w końcówce strzelili gola na 3-3, Najlepszy mecz nasi zagrali z Zatorem wygrywając go 6-3 . Może dlatego ,że drużyna ta grała ofensywnie tak  jak my a nie broniła się jak przeciwnicy w dwóch pierwszych meczach . W pozostałych  meczach : Zator - Palczowice 1-0 , Zator - Grodzisko 3-2 , Palczowice - Grodzisko4-1 . Pan Burmistrz Mariusz Makuch puchar za zwycięstwo wręczył kapitanowi Zatorzanki .  W każdej z drużyn było sporo nieobecnych zawodników .U nas zagrali : Górny - Banaszak , Bartula T. , Kluska W. , Wiecheć , Zemła , Nykiel , bracia Kosowscy .

W najbliższą sobotę o g. 12.00 gramy w Podolszu  z Nadwiślanem Rusocice / krakowska kl. A / .