PATRON MEDIALNY

Aktualności

Porażka w Polance

• autor: skawap, 2016-04-11 09:00

Od porażki ze Strumieniem w Polance 1-2 / 1-2/  nasza drużyna seniorów rozpoczęła rundę rewanżową w kl. A . Gospodarze wygrali szczęśliwie - co sami przyznawali po meczu -ale to oni wzbogacili się o 3 punkty  . Z przebiegu gry najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis a przecież w ostatnich kilkunastu minutach mieliśmy kilka sytuacji bramkowych , na nawet wygranie tego spotkania .

Pierwsze 25 minut to zdecydowana przewaga miejscowych .Nasi nie mogli chyba przyzwyczaić się do trudnych warunków gry / rozmokła murawa /  i ostrej gry gry Polanki tolerowanej przez arbitra . Najlepszy zawodnik gospodarzy , grający trener Mariusz Gałgan powinien już przed przerwą  skończyć zawody z czerwoną kartką z powodu kilku fauli a tymczasem skończyło się na jednej żółtej  i słownych reprymendach sędziego  . Bramki straciliśmy w 7 i 20 minutach i wynikły one z  niezdecydowania w liniach defensywnych . Od ok. 30 ' do końca I połowy przejęliśmy inicjatywę. Na 5 metrze strzał Rafała Zemły został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę. Jednak rzut rożny przyniósł nam gola , po dośrodkowaniu Krzyska Kosowskiego , Mateusz Żmuda sprytnie dograł piętą do Zemły , który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki .

Nasi kibice których liczna grupa wstawiła się w Polance mieli nadzieję ,że dobry kwadrans gry spowoduje ,że w II polowie zagramy lepiej . Tymczaszem znowu zaczęliśmy źle i oddaliśmy pole na 15 ' miejscowym , na szczęście stworzyli sobie tylko jedną  sytuację bramkową ale dobrze obronił Łukasz Woźniak .  W 60' sędzia słusznie przyznał Polance karnego za faul Zemły  na Gałganie ale chwilę wcześniej zawodnik który szarżował w polu karnym był na tzw. powrotnym spalonym , co nie zasygnaliwał boczny sędzia . Rzut karny wykonywany przez rutynowanego Arkadiusza  Bieszczada obronił jednak nasz bramkarz .  Od tego momentu znowu przejęliśmy stopniowo inicjatywę i osiagnęliśmy przewagę . W ostatnim kwadransie mieliśmy kilka doskonałych okazji do wyrównania m.in. z kilku metrów  w krótkich odstępach czasu dwóch naszych zawodników  / Szczerbik , Górny / nie trafiło w światło bramki . Debiutujący w naszych barwach Łukasz Porębski / b. zawodnik m.in. Zatorzanki / uderzył zza pola karnego w słupek a dobitka Bobika  była niecelna . Na wyrównanie brakło więc czasu .

Skład :  Woźniak - Zemła , Serwatka,Banaszak ,Szczerbik - Bobik / 85 ' W. Kosowski / W. Kluska , K Kosowski ,Wiecheć /46' Górny / - Szkółka / 70' Porębski /- Żmuda

Relacja z meczu i fotogaleria nas stronie internetowej Gazety Krakowskiej !

W sobotę o g. 16.00 w Podolszu Skawa zagra z Orłem Witkowice , który sensacyjnie zremisował 0-0 z liderem z Jawiszowic . Zapraszamy kibiców na ten mecz .

W sobotę również rozgrywki zaczynają nasi juniorzy,  którzy o g. 10.15 wyjeżdżają do Bobrka . Trampkarze pauzują ale młodsi z nich , z rocznika 2005 i młodsi ,  zagrają w niedzielę w turnieju na Orliku w Palczowicach.