PATRON MEDIALNY

Aktualności

Zwycięstwo w derbach !

• autor: skawap, 2016-06-19 12:29

Miłym akcentem zakończyła sezon w kl. A nasza drużyna seniorów pokonując w derbach  Zatorzankę  1- 0 / 1-0 / . Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków obu drużyn , obserwowało go ok. 200 osób . Mecz był zacięty  ale zawodnicy obu drużyn  walcząc z determinacją o każda piłkę grali fair . Złotego gola dla Skawy zdobył nasz " Kapustka " , 17 letni Konrad Wiecheć po akcji którą zaczął Rafał Zemła podając piłkę na prawą stronę , gdzie Mateusz Żmuda ograł obrońcę i zagrał wzdłuż bramki na linię pola bramkowego . Tam Łukasz Porębski zaabsorbował defensorów i bramkarza a piłka trafiła do popularnego " Franka " , który nie zmarnował wybornej okazji pakując piłkę do bramki . Cała nasza drużyna i trener Andrzej Balon zasługują za ten mecz na duże słowa uznania . Zadowoleni z wygranej byli także nasi kibice którzy głośno wyrazili swoje uznanie dla drużyny tuż po zakończeniu meczu .

Spotkanie zaczęliśmy z animuszem , aktywny w tym meczu Zemła już w 1 ' oddał mocny strzał  jednak nikt naszych nie zdążył do dobitki . W kolejnych kilkunastu  minutach dwie znakomite okazje mieli goście ale ich nie wykorzystali ,  w pierwszym przypadku napastnik Zatora będąc sam na sam z Łukaszem Woźniakiem przestrzeli a w drugim przypadku nasz bramkarz - który był jak zwykle naszym silnym punktem-  zatrzymał szarżę rywala .W rewanżu dobry strzał z wolnego oddał Artur Serwatka ale obronił go golkiper gości . Potem do końca pierwszej połowy gra  toczyła się w środku boiska bez godnych odnotowania klarownych sytuacji bramkowych oprócz akcji z 40 ' kiedy to zdobyliśmy bramkę   . W 30 ' kontuzja odnowiła się Tomkowi Szczerbikowi , który musiał opuścić plac gry . Podobnie gra toczyła sie przez prawie pół godziny drugiej połowy .W ostatnim kwadransie goście zaatakowali . Ładnym strzałem popisał się z 20 m ich zawodnik ale Woźniak efektownie sparował strzał na róg . Po jego wybiciu ostry strzał poszybował nad nasza bramką . Zatorzanie innych czystych sytuacji bramkowych nie stworzyli chociaż wizualnie przeważali ,  natomiast my mieliśmy w ciągu 5 minut dwie doskonale okazje do zdobycia kolejnej bramki w wyniku kontr . W pierwszej sytuacji nasz zawodnik będąc sam na sam z bramkarzem  strzelił w niego a w drugim przypadku nasi nie dosięgli piłki zagranej wzdłuż bramki przez Zemłę , który szarżując od środka boiska minął kilku rywali .

Skład : Woźniak - K. Kosowski , Serwatka , Banaszak , Szczerbik / 30 ' W. Kosowski / - Zemła , D. Bartula , T. Bartula / 70' Bobik / , Wiecheć / 75 / Górny / - Porębski  - Żmuda / 85 ' Szczygieł / .

Na kilka tygodni nasza drużyna robi sobie przerwę na leczenie kontuzji i regenerację sił ,  po czym przystępujemy pod wodzą trenera Balona do przygotowań przed nowym sezonem w kl. A. . Wszyscy zawodnicy występujący w ostatnich meczach  nadal zamierzają bronić naszych barw a działacze i trener planują  na wzmocnienie kadry zespołu w wyniku transferów o 2-3 zawodników . Jest to konieczne bo kontuzje Kluski i Szkółki są poważne , Szczyżyca na dobre zadomowił się w Irlandii a przecież w/w byli filarami naszego zespołu w rundzie jesiennej  . Zawodnicy zainteresowani grą w naszym klubie proszeni są o zgłaszanie się do trenera lub działaczy klubu albo poprzez naszych zawodników .