PATRON MEDIALNY

Aktualności

W Grojcu z piekła do nieba !

• autor: skawap, 2016-10-24 17:12

Niezłą huśtawkę nastrojów zafundowali swoim sympatykom piłkarze Skawy Podolsze  w Grojcu . Wygrana 5-3 na wyjeździe po przegranej I połowie 1-3 , robi wrażenie i poprawiła morale drużyny , działaczy i kibiców . Gospodarze w ostatniej minucie  pierwszej połowy przy prowadzeniu 3-1 mieli drugiego karnego ale Łukasz Woźniak go obronił ,  co dla nich miało złe skutki . Nasi w drugiej połowie zagrali świetnie i mogli wygrać nawet w wyższym wymiarze .

Zaczęło się tradycyjnie od niewykorzystanej sytuacji bramkowej w 5 '  przez naszą drużynę . W 10 i 12 ' błędy w naszych szeregach doprowadziły do tego , że przegrywaliśmy 0-2 . W 38' po rogi bitym na krótki słupek przez Damiana Bartulę doskonale zachował się nasz junior Konrad Wiecheć , który głową zdobył kontaktowego gola . 1-2 . W 44' gospodarze prowadzili już 3-1 gdy bramkę dla nich z karnego strzelił kapitan drużyny Paweł Krężel .W doliczonym czasie I połowy kolejny rzut karny dla miejscowych ale tym razem nasz bramkarz okazał się lepszy od tego samego egzekutora . II połowa to koncert gry całej  naszej drużyny która zdominowała gospodarzy pod każdym względem grając efektownie i skutecznie  . W 50' grający tego dnia jak za starych czasów Maciek Szczyżyca przeprowadził dynamiczna akcje lewą stroną i zagrał idealnie do wychodzącego z prawego skrzydła  na czystą pozycję Rafała Zemły . Ten oddał strzał nie do obrony w okienko i było 2-3 . W 58 ' Szczyżyca zdobywa gola na 3-3 po indywidualnej akcji w polu karnym , chwile  potem Maciek ponownie wychodził na dobra pozycje ale minimalnie przestrzelił . W 63 ' w Mateusz Żmuda ,  przesunięty ze stopera gdzie nie czuł się pewnie na lewe skrzydło , w dynamicznej akcji mija kilka rywali i bramkarza po czym strzela do pustej bramki . 4-3 .W 70 ' kolejny raz pokazał się z dobrej strony dynamiczny Szczyżyca ogrywając w polu karnym obrońców i strzelając gola na 5-3 . Gospodarze nie byli w stanie nam mocniej zagrozić a na kilka minut  przed końcem meczu jeszcze groźny w napadzie  Żmuda strzela w słupek . Okazało się ,że mecz grany w nietypowej dla nas porze bo 11.00 w niedzielne południe był jednym z najlepszych w tym roku w wykonaniu naszego zespołu  .

W najbliższą sobotę o 15.00 gramy u siebie w Polanką Wielką , będzie to ostatni mecz w sezonie w roli gospodarza . Rano o 10.00 trampkarze gościć będą rówieśników z Unii Oświęcim .

Skład w Grojcu : Woźniak - Szczerbik , Żmuda ,Nykiel ,Banaszak - Zemła R. Zemła M. , Bartula D. Porębski, Wiecheć / 65' Bartula T. / - Szczyżyca