PATRON MEDIALNY

Aktualności

Malec pokonany

• autor: skawap, 2017-05-14 10:51

Najstarsi podolszanie nie pamietają aby nasza drużyna po 3 minutach gry prowadziła 2-0 . A tak było w sobotnie popołudnie w meczu w Podolszu ze Zgodą Malec . Skończyło sie 5-3 / 4-1 / . Graliśmy skutecznie a nasz bramkarz Piotrek Sowa zebrał brawa od naszych kibiców za kilkukrotne kapitalne interwencje . Cała drużyna zasługuje na pochwałę za to zwycięstwo  . Pomimo trudnej sytuacji kadrowej , praca trenera Andrzeja Balona przynosi efekt w postaci co raz lepszej  dobrej gry naszego zespołu .

Rozpoczynała sie druga minuta meczu gdy po naszym ataku goscie wybili piłke na aut . Nalbliżej był Damian Bartula który wrzucił piłke w pole karne . Goście nie potrafili jej wybić i dopadł do niej Damian Ochman który strzelił gola . 1-0 . Minutę  potem było 2-0 . Strzelcem był Maciek Szczyżyca który otrzynał piłkę z prawej strony pola karnego i oddał celny strzał . Potem gra sie wyrównała . W 28 ' było 3-0 . Gola zdobył Wojtek Zieliński po kapitalnej asyście Szczyżycy . Malec nie dawał za wygraną i w 30' w sytuacji sama na sam lepszy był nasz bramkarz .W 40' akcje ze środka rozpoczał D. Bartula podając na lewe skrzydło do Zielińskiego , który po krótkim rajdzie dograł do Mateusza Żmudy . Nasz napastnik oddał piekny  celny strzał z kilkunastu metrów w okienko . Goście nie spasowali ale znowu w sytuacji sam na sam wybronił Sowa . W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia podyktował karnego dla Malca za rzekomą rękę . Nasz bramkarz obronił strzał egzekutora i jego dobitkę . Reszta naszych przyspała bo piłke w siatce umieścił inny zawodnik przyjezdnych .4-1 . Po przerwie w 53, goście doprowadzili do 4-2 . 2 minuty potem jednak było już 5- 2 gdy z autu Tomek Bartula dorzucił do Zielińskiego i ten zdobył swoją druga bramkę w tym meczu . W 70' Malec doprowadził do 5-3 ponieważ nasi liczyli na spalonego którego nie pokazał boczny sędzia . W ostatnim kwadransie gry goście kierowali długie piłki za plecy naszych obrońców licząc na okazje bramkowe których jednak klarownych nie było .

W najbliżsża środę o g. 18.00 gramy w Kętach z Hejnałem zaległy mecz , potem w sobotę o g.16.00 w Witkowicach . W sobotę o 10.00 trampkarze zagrają w Podolszu z Polanką ,

Skład na Malec :  Sowa - T. Bartula , Nykiel, Banaszak , Wiecheć / 85' Domżał / - Szczyżyca / 67' Drzyżdżyk / , D. Bartula , Porębski , Ochman / 65'W. Kosowski / , Zieliński / 85'Ł. Woźniak / , Żmuda .