LKS "Skawa" Podolsze - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Bądź na bieżąco - polub!

Kanał YouTube

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 390, wczoraj: 124
ogółem: 855 094

statystyki szczegółowe

PATRON MEDIALNY

Aktualności

Akt wandalizmu

  • autor: skawap, 2017-09-21 17:40

    Ponad   10 lat temu w czynie społecznym nasi działacze wybudowali przy budynku klubowym wiatę . Służy ona nie tylko zawodnikom i członkom Klubu  ale i mieszkańcom Podolsza , uczestnikom festynów i innych imprez .  Podobna rola jest również wybudowanych  w czynie społecznym  ławek z kręgiem ogniskowym i reszty terenu pod modrzewiami .

    Od początku obiekt LKS/u z wiatą jest miejscem spotkań młodzieży z terenu naszej wsi i ich znajomych . Nikt tego nie zabrania , wręcz przeciwnie cieszy to oko działaczy gdy widzą , że ich wysiłek miał sens . Niewiele jest takich miejsc w okolicy gdzie młodzież może posiedzieć  przy ławkach pod dachem w swoim gronie , pobiesiadować , odbyć randkęitd . Niejednokrotnie udostępnialiśmy Wam dodatkowo na wieczór i noc światło i prąd 

     Niestety nie wszyscy to doceniają i co jakiś czas zdarzają się akty wandalizmu a częste zjawisko zaśmiecanie terenu .

     Z soboty na niedzielę  16/17 września miało miejsce zdarzenie nad którym nie można przejść do porządku dziennego . Grupa osób biesiadująca pod wiatą pozostawiła po sobie wielki nieporządek . Puszki po piwie i butelki , pety , rozbite szkło , słonecznik , nadpalone worki ze śmieciami w kręgu ogniskowym , ślady opon  od aut którymi wjeżdżano pod wiatę . Sprawcy usiłowali również skraść lub zniszczyć  kolumnę głośnikową która przymocowana była pod dachem wiaty . Zerwano kable , wykrzywiono i częściowo zerwano uchwyty mocujące kolumnę a przy tym uszkodzono blachę na dachu .

     Na miejsce zdarzenia z uwagi na próbę kradzieży mienia wezwano policję , która zabezpieczyła szereg śladów kryminalistycznych , w tym odciski palców . Trwa dochodzenie . Wstępne ustalenia wskazują ,że czynów tych dopuściła się grupa młodzieży z okolicy , w tym dziewczyny a na miejscu wraz z nimi byli też mieszkańcy Podolsza .

     Straty oszacowano na kilkaset złotych . W przypadku gdy sprawcy wyrównają straty to Zarząd może wycofać wniosek o ich ściganie karne . 

      Do czasu wyjaśnienia tej sprawy , Zarząd informuje ,że pobyt na terenie LKS po zmroku , bez uprzedniego uzyskania zgody , jest zabroniony .

     

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [174]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Reklama

Logowanie

Tabela ligowa

Inne rozgrywki » B-klasa

Najnowsza galeria

Palczowice -Skawa by T. Hruby 19 04 2014
Ładowanie...

Kontakt

e-mail:

[Pokaż e-mail]