PATRON MEDIALNY

Aktualności

Emocjonujące mecze naszych drużyn .

• autor: skawap, 2010-10-18 20:56

Niezwykłe emocje i zwroty sytuacji miały miejsce podczas meczów naszych drużyn w przedostatnich kolejkach rundy jesiennej .  Obyło się bez porażki . Najlepiej ponownie wypadli trampkarze wygrywając w Witkowicach 2-1 a juniorzy zremisowali tam 1-1 .Bohaterami meczów naszej młodzieży piłkarskiej byli bramkarze  . Seniorzy zremisowali 3-3 we Włosienicy tracąc 2 punkty w doliczonym czasie gry .

Najmłodsi nasi zawodnicy podtrzymali dobrą passę .W 20’ zaczęli wygrywać 1-0 po strzale Szymona Zimnala . Kilka minut po przerwie rywale strzelili wyrównującą bramkę .Na trzy  minuty przed końcem meczu mieliśmy rzut wolny z prawie 30 m . Do jego wykonania trener Jurkiewicz skierował najroślejszego z  naszych , bramkarza Damiana Polanka bo pozostali mieli duże trudności w kopnięciem  piłki na dalszą  odległość  . Nasz bramkarz zrehabilitował się za niefortunną interwencję przy pierwszej  bramce i strzałem pod poprzeczkę zdobył zwycięską bramkę . Radość naszych zwodników  była ogromna . W meczu tym zagralismy w składzie : Polanek –Kwiatkowski, Świątek,Fryc,Walkowicz – Wiecheć,Drzyżdżyk,Górny,Pytel- Zimnal , Szczelina/ Mika / .

Podobne emocje towarzyszyły meczowi juniorów . Tylko najwięksi optymiści mogli liczyć ,że mając w składzie tylko 9 zawodników w wieku juniorskim / skład uzupełnili tramparze /zdobędziemy w tym meczu wyjazdowym jakiś punkt z rywalem plasującym się w górnej części ligowej tabeli .Mając jednak mocne tyły i dobrze grających środkowych pomocników Wojtka Kosowskiego i Marcina Kurzaka długo utrzymywalismy wynik bezbramkowy . W 70 ‘ gospodarze zdobyli jednak prowadzenie  a nasza drużyna grała dalej w dziesięciu bo musiał z boiska zejść jeden z tramkarzy  .Taki wynik utrzymywał się do 90’ . Wtedy zdopingowany przez trenera i kierownika drużyny Andrzeja Czekańskiego do akcji  ruszył nasz bramkarz Artur Serwatka . Dostał piłkę na połowie rywali i po szarży w czasie której kiwnął  kilku zawodników miejscowych strzelił bramkę na 1-1 .Witkowice jeszcze raz okazały się szczęśliwe dla Skawy a radość naszej ekipy z takiego rozwoju sytuacji uzasadniona . Nasz skład : Serwatka- Domżał,Jargus,Szczelina,Brandys,- Bartula,Kurzak,Kosowski,- Matuszyk , zagrali też z trampkarzy : Szczelina,Drzyżdżyk,Fryc,Polanek ,Kwiatkowski .

Przed meczem seniorów  możliwy wynik remisowy z  Sygnałem Włosienica nie byłby zły bo to rywal z czołówki tabeli grający na swoim specyficznym boisku . Jednak po tym spotkaniu wszyscy sympatycy naszego klubu i zawodnicy  czują niedosyt . Prowadziliśmy nawet 3-1 a gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą w doliczonym czasie gry po delikatnie mówiąc problematycznym wolnym pośrednim  z 8 m .Zaczęliśmy jednak bardzo dobrze . Już w 2’ Tomek Hruby świetnie zagrał z autu do Piotrka Polanka , który uciekł po prawym skrzydle i dośrodkował do Rafała Szkółki a ten minimalnie przestrzelił zamykając akcje z lewej strony . Szkółka 2 minuty potem jednak doszedł do bardzo dobrego  długiego podania Krzyśka Chłopka i uderzył z narożnika pola karnego nie do obrony , zdobywając prowadzenie 1-0 .Nasi opanowali środek boiska , gdzie bardzo dobrze grał Sebastian Serwatka i pozostali nasi pomocnicy .W 17’ asystę  zaliczył nasz bramkarz Artur Serwatka , który dalekim wykopem uruchomił Piotrka Polanka . Nasz napastnik w stylu z którego był znany przed kontuzją  która wyłączyła go  na długi czas ze sportu , wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w bramce gospodarzy na 2-0 .Nasi grali mądrze i rywale w tej  fazie gry nie mieli nic do powiedzenia . Prawdopodobnie gdyby dopisało nam więcej szczęścia w 20’ to byłby nokaut dla miejscowych . Wtedy Piotrek Śledziński otrzymał piłkę ok. 40 m od bramki Włosienicy i widząc wysuniętego bramkarza zdołał go przelobować . Niestety piłka odbiła się od poprzeczki . W ostatnim kwadransie I połowy gospodarze zaatakowali i nasz  zawodnik  trochę „ odpuścił „ rywalowi przy bocznej chorągiewce  , ten zacentrował i przy dosyć biernej postawie naszych jeden z jego kolegów z główki strzelił na 2-1 .Chwilę potem Polanek dobrze wychodził sam na sam ale na nierównym boisku odskoczyła mu piłka i niebezpieczeństwo zlikwidowali obrońcy . W pierwszej części II połowy nasza drużyna nadal przeważała i dyktowała warunki gry . W 57’ podczas jednego z naszych ataków ręką zagrał obrońca miejscowego zespołu . Niestety rzut karny przestrzelił jeden z naszych zawodników  co ucieszyło miejscowych . Jednak to my grając z kontry zdobylismy  gola na 3-1 a jego autorem był  Marek Ciemiera strzelając z ostrego kąta po podaniu Polanka a była to  62’ meczu .  Siedem minut potem popełniliśmy podobny błąd jak przy pierwszej bramce . Po wolnym z boku nasi zawodnicy pozwolili rywalowi na uderzenie z głowy przy którym Serwatka był bez szans .  Bramka ta zmobilizowała włosieniczan  . Niestety z boiska musieli zejść z powodu urazów dwaj nasi środkowi pomocnicy co zdezorganizwało nasze szyki . Gospodarze dosyć chaotycznie atakowali próbując wymusić faule . Atmosfera spotkania stała się nieprzyjemna  . Gdy wydawało się ,że utrzymamy wynik sędzia słusznie biorąc pod uwagę przerwy w grze doliczył 3 minuty .Chwilę potem odgwizdał na krzyk zawodnika gospodarzy wolnego w pobliżu narożnika 16stki po którym doszło do zamieszania pod naszą bramką .W tłoku interwencję jednego z naszych zawodników  arbiter uznał za niebezpieczne zagranie nakładką i podyktował rzut wolny pośredni z ok. 8 m . Gospodarze wykorzystali odkryty lewy róg naszej bramki  i strzelili gola na 3-3 . Remis na pewno przy naszej przewadze w całym meczu jest dla nich zadawalający  . Cała nasza drużyna zasługuje w tym meczu na pochwałę  i oby tak zagrała w spotkaniu derbowym z Palczowicami którym zakończymy rundę  jesienną .Mecz  w niedzielę już o 14.00  na naszym obiekcie .Również trampkarze i juniorzy kończą rozgrywki w sobotę na naszym boisku odpowiednio o 12.30 i 14.00 meczami z Malcem . We Włosienicy seniorzy zagrali w składzie ;  Serwatka A.- Drzyżdżyk,Nykiel,Chłopek ,Bartula T.-  Hruby,Śledziński /80’Jurkiewicz/,Serwatka S. /75’ Szymonik/,Szkółka- Ciemiera /88’Krzemień/,Polanek  /89’Zimnal M./.