Juniorzy walczą dalej !!!

• autor: skawap, 2011-01-11 21:17

Juniorzy rozpoczęli udanie cykl turniejów naszej pilkarskiej młodzieży .Niespodziewanie awansowali do turnieju finałowego halowych mistrzostw podokręgu oświecimskiego  , który odbędzie się  23 stycznia w Kętach . Jednak już 15 stycznia w Spytkowicach przyjdzie im rywalizować z czołowymi drużynami Ligi Małopolskiej Juniorów Starszych : Cracovią Kraków i Unią Oswięcim , ostatnim zespołem tej ligi Beskidem Andrychów a także ze  Skawą Wadowice i innymi zespołami .Jeśli pokażą  niezawodność , walkę i ambicję możliwe że  6 lutego wyjadą na turniej do Czech .

Na turniej eliminacyjny do Kęt wyjechaliśmy ze sporą obawą bo przyszło nam rywalizować w grupie z lokalnymi potęgami pilkarskimi jak Unia II Oswięcim , Zatorzanka / obie z  ligi małopolskiej /, Nowa Wieś i Chełmek/ liga okręgowa / oraz rywalami z naszej ligi Bulowicami i Grojcem   . Nie dość ,że połowa drużyny spała tylko  parę godzin  po 18-stce kolegi , to jeszcze na zbiórce nie pojawiło się dwóch podstawowych i najstarszych wiekiem zawodników  .Ale „ to co nie zabije to wzmocni „ . Ciężar gry i odpowiedzialności wzięli na siebie niezawodni - jak zawsze-  bracia Kosowscy , których wsparli Domżał i Szymonik oraz jedyny z najstarszego rocznika 92  Brandys . Dobre zmiany dawali Pytel oraz najmłodsi , z  rocznika 95 Matuszyk i Kurzak .

Rozpoczęliśmy udanie bo od remisu 1-1 z wyżej od nas notowanym Chełmkiem po bramce Krzyśka Kosowskiego  . Niesamowity jednak przebieg miał nasz drugi mecz w którym zmierzylismy się z Unią II . Oświecimianie szybko zdobyli prowadzenie i wydawało im się ,że mają już mecz wygrany . Tymczasem  na wyjście z bramki do połowy zdecydował się Damian Brandys i gdy otrzymał piłkę oddał ostry strzał dołem w kierunku bramki rywali . Zasłonięty bramkarz  nie miał szans na obronę . W naszych wstąpiła dodatkowa energia  której efektem był gol Łukasza Szymonika . Zdesperowanych rywali gnębił  znakomitymi obronami Brandys  który także ich dobił  na 3-1 na 2 minuty przed końcem . Uniści wprowadzili za bramkarza dodatkowego zawodnika w pole chcąc za wszelka cenę wyrównać . Wtedy własnie Damian zwany „ Ropą „ chwycił piłkę  ręce  po ostrym strzale i wykazał się piłkarską inteligencją uderzając prostym podbiciem z powietrza w kierunku bramki przeciwnika . Przelobowany zawodnik Unii nie zdążył za piłką i ta ku naszej radości wpadła do bramki . Uniści strzelili nam jeszcze bramkę   na 2-3 ale po chwili mecz się zakończył .Ten mecz kosztował nas wiele sił i w kolejnym nie zdołaliśmy się przeciwstawić  faworytowi  turnieju Zatorzance przegrywając 0-3 . Kryzys trwał dalej i w kolejnym meczu przegralismy 2-3 z Bulowicami po 2 golach Szymonika , mając w pierszej fazie meczu kilka stuprocentowych niewykorzystanych okazji bramkowych . Wyniki innych meczów / wszystkie  na stronie Podokręgu PN w Oswięcimiu-patrz linki /  ciągle dawały naszej drużynie szanse na zajęcie III premiowanego awansem miejsca .  Mało liczna nasza ekipa potrzebowała pilnego wzmocnienia . Po kilku telefonach  dotarli do Kęt niektórzy z „ synów marnotrawnych „  a to Mateusz Jargus  i Artur Serwatka  . Ich wejście na kolejny mecz z Nową Wsią nic nie dało bo przegraliśmy 0-4 tracąc bramki  z kontr gdy atakując nie wykorzystywaliśmymy dobrych sytuacji . Jednak w ostatnim meczu z Grojcem  nowi nasi zawodnicy  rozgrzali się i zagrali lepiej a w pozostałych wstąpiła  dodatkowa energia . Wszyscy zagrali z dużą ambicją i wolą walki a niesamowitą skutecznością wykazał się Serwatka strzelając 3 bramki na które grojczanie odpowiedzieli tylko jedną  .  O naszym trzecim miejscu zdecydowała mała tabelka trzech drużyn z 7 punktami  , naszej , Bulowic i Grojca gdzie byliśmy lepsi o jedną bramkę .Tak więc w niedzielę 23 stycznia rywalizować będziemy w finale z wyżej notowanymi  ekipami : dwoma zespołami  Unii , Zatorzanką , Brzezinką  i Osiekiem . Awans jest sukcesem a teraz trzeba mobilizacji wszystkich aby podjąć w finale walkę z faworytami .

Kolejne ważne zawody  nasi juniorzy mają  już w najbliższą sobotę  15 stycznia gdy w spytkowickiej hali w turnieju  ADAMEX CUP / patronem turnieju jest Firma Adamex z Podolsza /   rywalizować będą z czołowymi drużynami juniorskimi naszego województwa  : Cracovią Kraków i Unią Oświęcim  a także Beskidem Andrychów , Skawą Wadowice , Astrą Spytkowice / kilka dni temu zdobyła halowe mistrzostwo podokręgu wadowickiego /  oraz Burzą Roczyny  i Borowikiem Bachowice . Obsada bardzo mocna ale trzeba przypomnieć ,że w ub. roku byliśmy w tym turnieju drudzy za Krakusem a przed Cracovią / pokonalismy ją 1-0 /, Unią  i Beskidem .  Zawody w Spytkowicach zaczynamy już o 8.15 meczem z imienniczką z Wadowic , o 8.55 gramy z gospodarzami ,o 10.00 z Roczynami , o 11.05 z Cracovią , o 12.50 z Unią ,o 13.30 z Bachowicami a turniej kończymy o 14.20 meczem z Beskidem .Mecze trwać będą 12 minut więc trzeba zagrać od początku bardzo uważnie w obronie i skutecznie a ataku .Oby wszyscy nasi zawodnicy byli zdrowi . Zapraszamy także naszych kibiców a także inne osoby wchodzące na naszą stronę  do udania się do Spytkowic i Kęt . Emocji na pewno nie zabraknie  .

Pozostałe nasze  drużyny młodzieżowe też czekają niedługo turnieje :  22 stycznia trampkarze jadą do Kęt a 04 lutego do Spytkowic  . Juniorzy młodsi / rocznik 94 i młodsi/ mają swój ADAMEX CUP w dn. 29 stycznia w Spytkowicach .

• czytano: [2080]