Młodzieżowe mistrzostwa halowe gm. Zator

• autor: skawap, 2011-02-10 18:42

Jako pierwsi  w mistrzostwach  halowych gminy Zator  organizowanych przez Radę Gminą LZS wystąpili juniorzy starsi . W praktyce tylko w zespole Zatorzanki zagrali zawodnicy z roczników 92-93 . W innych drużynach z uwagi na oczywiste względy demograficzne występowała mieszanka graczy z roczników 92-95 . U nas zagrało tylko dwóch zawodników z najstarszego rocznika  , jeden z 93 , jeden z 94 i trzech z 95 . Do rywalizacji stanęło pięć zespołów,  ponieważ za zgodą innych drużyn gospodarze dysponujący szeroką  kadrą  wystawili dwie ekipy  .

Faworyci z Zatora nie dali szans innym ekipom . Nasza drużyna zaprezentowała się dobrze wygrywając z Grodziskiem i Palczowicami i remisując z Zatorem II , chociaż byliśmy w niekomfortowej sytuacji  bo na zatorskiej specyficznej małej  hali w odróżnieniu od pozostałych trenujacych tam drużyn  gramy raz w roku .   Zaczęliśmy od porażki 0-4 z Zatorem I  chociaż do połowy meczu było 0-0  i kilka okazji z obu stron do zdobycia bramki . Potem po naszych prostych błędach w defensywie  zatorzanie zdobyli 3 gole  i czwartego  w popisowej akcji  . W kolejnych meczach nasi zawodnicy zagrali  z większą wiarą  w sukces a  ponadto wykazali większe umiejętności techniczne niż rywale   . Wystarczyło to do pewnych zwycięstw z Grodziskiem  3-1 i Palczowicami 5-3 .  W ostatnim meczu turnieju zagralismy z Zatorem II i po dobrym meczu zremisowalismy 2-2  .  Ciekawie  było w meczu pomiędzy Zatorem I a Palczowicami . Do połowy meczu  palczowiczanie odpowiadali bramką na bramkę , tak było do stanu 3-3 jednak potem zupełnie opadli z sił i zostali  rozstrzelani  8-3 . Nie szło Grodzisku ale chłopakom  z Grodu nie można odmówić ambicji  . W meczach z Zatorem koniecznie chcieli strzelic honorowego gola co było wodą  na młyn na miejscowych , którzy  bezlitośnie to wykorzystali . Wyniki : Zator I – Zator II 4-3 , Palczowice-Grodzisko 4-2 , Zator I – Podolsze 4-0 , Zator II – Palczowice 4-3 , Grodzisko-Podolsze 1-3 , Zator I – Palczowice 8-3 , Zator II – Grodzisko 9-0 , Palczowice- Podolsze 3-5 , Zator I – Grodzisko 8-0 , Zator II – Podolsze 2-2 . Nasz skład : Brandys, Serwatka , Domżał ,Szymonik, Matuszyk , Kurzak, Mika .

W turnieju juniorów młodszych / rocznik 1994 i młodsi/ nie wystartowała ekipa Grodziska z uwagi na małą ilość zawodników w tym wieku . Dobrze zaprezentował się zespół Palczowic . Już w pierwszym meczu nieznacznie bo 5-7 przegrał z Zatorem a w drugim pokonał naszą Skawę 6-3 . Nasi w prowadzili 3-0 ale potem oddali inicjantywę  rywalom  . Wcześniej przegraliśmy 2-6 z Zatorzanką . Nasz skład : Polanek ,Szymonik, Kurzak,Matuszyk , Mika , Drzyżdżyk, Fryc  .

Najlepszy wynik osiągnęli w zatorskich turniejach  nasi trampkarze . W pierwszym meczu postawili się Zatorowi remisując 3-3 . W kolejnym meczu miejscowi rozgromili Palczowice 16-3  co dało im pierwsze miejsce w zawodach bo nasi wygrali z tym samym zespołem  „ tylko „  10-1 . Nie wystartowało Grodzisko . Nasz skład : Polanek ,Fryc,Drzyżdzyk, Walkowicz , Kwiatkowski, Górny , Wiecheć .

Z obserwacji zawodów wynika ,że przy pełnej mobilizacji zawodników  tzn. obecności całej kadry byliśmy w stanie powalczyć w każdej kategorii o jeszcze lepsze wyniki   . Jednak w każdej z naszych  drużyn brakowało po 2-3 zawodników  . Nieobecnośc części z nich jest usprawiedliwiona , nad innymi lepiej rozciągnąć kurtynę milczenia …. .  Ci co zagrali wykazali się walecznością  i ambicją . Turnieje były dla wszystkich uczestników  fajnym  urozmaiceniem  ferii  . Przebiegały w fajnej atmosferze  w duchu fair play . W niedzielę o 11.00 zagrają drużyny seniorskie .