PREZES HONOROWY

• autor: skawap, 2011-04-08 16:39

Podczas Walnego  Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego naszego klubu rezygnację z pracy w nowym zarządzie złożył Pan Roman Kurzak . Powodami były wiek i stan zdrowia . Zebranie podjęło uchwałę o przyznaniu mu tytułu Honorowego Prezesa  LKS „ Skawa „  .

Pan Roman ma wielkie zasługi dla społeczeństwa zatorszczyzny a w szczególności mieszkańców Podolsza . Od wielu lat jest aktywnym działaczem społecznym , byłym radnym i członkiem rady sołeckiej, działaczem LZS na szczebli gminnym i powiatowym  . Jest jednym z założycieli w 1986 roku Ludowego Zespołu Sportowego w Podolszu  . Po ponad 20 latach niebytu  odrodził się wówczas sport w Podolszu , w krótkim czasie dzięki działaniom p. Romana , którego wsparło miejscowe społeczeństwo powstało boisko piłkarskie a w kolejnych latach budynek z szatniami. Przez wiele lat p. Kurzak był prezesem naszego klubu a następnie wprowadzał do pracy społecznej kolejne pokolenie działaczy  nadal będąc w zarządzie klubu . Klubowi p. Roman poświęcał ogrom prywatnego  czasu , zajmował się wszystkim począwszy od koszenia trawy , poprzez pełnienie obowiązków kierownika drużyn i prowadzenie dokumentacji finansowej oraz kroniki klubu aż do załatwiania spraw klubu w urzędach  . Był na prawie każdym meczu  naszych drużyn  i innych zawodach na których startowali nasi reprezentanci . Przez klub przewinęło się w charakterze zawodników piłki nożnej przez te 25 lat prawie 250 osób i każdy wie ,że bez p. Romana klub trudno byłoby sobie wyobrazić . Jego zaangażowanie oraz  poświęcenie dla dobra klubu i naszej małej ojczyzny   jest dla nas przykładem .Dlatego już w ub. roku Walne Zebranie podjęło uchwałę  o zgłoszeniu  do Rady Miejskiej w Zatorze  osoby Romana Kurzaka do tytułu „ Zasłużonego dla Ziemi Zatorskiej „ . W tym roku wniosek ten ponowimy . Trudno sobie wyobrazić w gminie godniejszą  osobę do tego tytułu .

W czasie ostatniego zebrania wybrano też nowy zarząd . Prezesem ponownie został  Bogusław  Bartula a wiceprezesem została Danuta Żwawa , która od kilku lat była społeczną księgową naszego klubu . Ponadto w zarządzie klubu są : Andrzej Czekański  jako sekretarz , Grzegorz Brandys , Kazimierz  Jurkiewicz , Adam Kosowski ,Piotr Nykiel , Stanisław Siwek , Józef Wędrzyk – członkowie . W Komisji Rewizyjnej pracować będą Jan Momot, Paweł Woźniak i Tadeusz Szczyżyca .

Miło również poinformować ,że trzej członkowie zarządu : B. Bartula , A. Kosowski i G. Brandys w ostatnich wyborach samorządowych zostali wybrani przez mieszkańców Podolsza do 8-osobowej Rady Sołeckiej  . W gronie 15 kandydatów dwaj  pierwsi uzyskali największą liczbę głosów . Wynik ten daje nam  napęd na kolejne  lata  działań  na rzecz klubu i całego społeczeństwa naszego Podolsza . Wskazuje też ,że wielu mieszkańców  naszej miejscowości docenia wkład  działaczy w rozwój podolszańskiego  sportu , wychowanie dzieci i młodzieży oraz zagospodarowanie im czasu wolnego , rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej  i organizację  imprez rekreacyjno-rozrywkowych dla mieszkańców .  Za oddane głosy serdecznie dziękujemy .