PATRON MEDIALNY

Aktualności

Świetny wynik

• autor: skawap, 2011-04-19 16:45

Wygraną 3-0 zakończył się mecz z Głębowicami . Nasza drużyna usatysfakcjonowała tym samym liczną grupę  kibiców , którzy  ją dopingowali . W pierwszej połowie nasza gra nie napawała optymizmem ,chociaż prowadziliśmy 1- 0. W drugiej części gry  jednak nasi zawodnicy wykrzesali z siebie siły i zdobyli kolejne bramki . Ważne też  ,że w tyłach ponownie  wyszliśmy na zero co jest zasługą niezawodnego bramkarza i  młodej obrony    wspomaganych przez II linię .

Spotkanie rozpoczęło się dla nas pomyślnie bo już w 4 ‘ Maciek  Szczyżyca wykorzystał błąd obrońców rywali i strzałem z 12 m zdobył pierwszą bramkę . Jednak Głębowice nie zamierzały zrezygnować z walki , w 10 i 30 ‘ miały doskonałe pozycje do strzelenia bramki ale na świetnie wybronił „ Serek „ .Goście zresztą przez cały mecz byli groźni , kilkakrotnie widoczna była przewaga ich szybkości  . Prawdopodobnie jeszcze nie jednemu faworytowi urwą punkty .  W 35’ Rafał Szkółka  ograł obronę  przeciwnika ale strzelił za lekko . W 53 ‘ nasi zagrali składnie i z podania Szczyżycy  „ Szkółka zdobył gola na 2-0 . Kilka minut potem groźnie  z wolnego uderzył Damian Brandys ale bramkarz  rywali podobnie jak w kilku innych przypadkach wykazał się umiejętnościami . W 70 ‘ po akcji Piotrka Śledzińskiego  ponownie bramkę  zdobył Szkółka . Rafał mógł ustrzelić  kilka minut potem  hat-tricka ale za długo zwlekał ze strzałem .Goście groźnie kontratakowali ale niezawodny był nasz bramkarz . W ostatnich minutach meczu nasi rozegrali kilka dobrych akcji ale brakło dogrania do lepiej ustawionych partnerów .

Mecz sędziował  prawie bezbłędnie p. Greń , najwyżej obecnie sędziujący arbiter oświęcimskiego podokręgu  . Wielu naszych kibiców domagało się czerwonej kartki za faul bramkarza gości po za polem karnym na szarżującym Szczyżycy  ale skończyło się na żółtej  . Wydaje się to prawidłowa interpretacja przepisów bo nasz zawodnik nie był na czystej pozycji bramkowej  a faul nie był brutalny .

W seniorach zadebiutował  w oficjalnym meczu 16-letni Damian Matuszyk , tydzień temu taki debiut zaliczył 18-letni Jacek Domżał .

Już w Wielka Sobotę o g.14.00 czeka naszą drużynę trudne zadanie bo gramy w z liderem w Harmężach . Korona zremisowała  w pierwszym meczu u siebie 2-2 z Gierałtowicami  w  drugim na wyjeździe 1-1 z Włosienicą . Ma bardzo silną kadrowo ekipę  i na pewno jest faworytem . Nasz młody  zespół jednak stać na niespodziankę , przecież wygralismy z Harmężami jesienią u siebie  i na hali w Spytkowicach .

W meczu z Głębowicami zagrali :  Serwatka A. – Jargus , Kosowski W. , Nykiel ,Drzyżdżyk , Noworyta /70’Ciemiera M./ ,Bartula T.,Brandys, Śledziński /85’ Matuszyk / Szczyżyca , Szkółka .